2024 թ. նոյեմբերի 7-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ հեռակա ուսուցման համակարգի բակալավրի առաջին կուրսերի ուսանողների հետ հանդիպում, որին մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Մակարյանը, փոխտնօրեն Մ. Օթարյանը և ֆակուլտետների դեկանները:
Հանդիպման նպատակն էր դիմավորել և ողջունել նոր՝ 2024-2025 ուսումնական տարում հեռակա ուսուցմամբ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ ընդունված առաջին կուրսեցիներին:
Նախ՝ պարոն Մակարյանը շնորհավորեց և բարի գալուստ մաղթեց նորաթուխ համալսարանականներին, նրանց կոչ արեց լիարժեք ներգրավվել համալսարանական միջավայրում, մասնակցել ուսանողական միջոցառումներին ու տարբեր նախաձեռնություններին, իրազեկ լինել իրենց իրավունքներին ու պարտականություններին, որոնք հիմնականում ընդգրկված են «Առաջին կուրսի ուսանողի ուղեցույց»-ում:
Այնուհետև ֆակուլտետների դեկանները հեռակա ուսուցման համակարգի առաջին կուրսեցիներին ներկայացրին ԵՊՀ ԻՄ ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը և Ներքին կարգապահական կանոններին վերաբերող որոշ մանրամասներ, անդրադարձան դասացուցակներին, պատասխանեցին ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին:

On November 7, 2024 a meeting with first-year students of the off-dite learning bachelor's degree program was held at Ijevan branch of YSU, which was attended by the Acting Director of the YSU IB A. Makaryan, Deputy Director M. Otaryan and the deans of the faculties.
The purpose of the meeting was to welcome and greet the first-year students admitted to the YSU Ijevan branch in the new 2024-2025 academic year through distance learning.
First, Mr. Makaryan congratulated and welcomed the new university students, called on them to fully engage in the university environment, participate in student events and various initiatives, and be aware of their rights and responsibilities, which are mainly included in the “First-Year Student Guide” (https://ijevan.ysu.am/1-st_stud).
Then, the deans of the faculties presented some details related to the organization of the educational process and the Internal Disciplinary Rules of YSU in the off-site learning system to the first-year students, touched upon the course schedules, and answered the questions of the students.