2025 թ. մարտի 20-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Ընդհանուր մանկավարժություն» մասնագիտության «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրեն Մ. Օթարյանը, տնօրենի խորհրդական Ա. Մակարյանը, Ուսումնամեթոդական վարչության պետ Ա. Դավթյանը, Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար Ն. Գրիգորյանը շնորհավորեցին և բարեմաղթանքներ ուղղեցին ԵՊՀ ԻՄ «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով մագիստրատուրայի չորրորդ տարվա շրջանավարտներին:
Նրանք շրջանավարտներին մաղթեցին, որ ԵՊՀ ԻՄ մագիստրատուրայում ստացած գիտելիքները, կարողությունները և հմտությունները լիարժեք ծառայեցնեն ի նպաստ մեր երկրի զարգացմանը և առաջընթացին, որպես մասնաճյուղի շրջանավարտներ՝ բարձր պահեն բուհի անունն ու հեղինակությունը, որպես մանկավարժներ՝ պատվով և պատասխանատվությամբ իրականացնեն իրենց վստահված սերունդների կրթության և դաստիարակության անչափ կարևոր գործը:
Շնորհակալական խոսքով հանդես եկավ «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով մագիստրատուրայի այս տարվա շրջանավարտ Անուշ Խաչատրյանը՝ մասնավորապես նշելով. «Շնորհակալություն ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենությանը, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին՝ մեր կողքին լինելու համար: ԵՊՀ ԻՄ բակալավրիատում ստացած որակյալ կրթության շնորհիվ ես այսօր կանգնած եմ աշակերտի կողքին: Մանկավարժության մագիստրոսի կոչումն այդ ճանապարհի սկիզբը դրեց: Մանկավարժները սերմնացաններ են, որոնց տված գիտելիքների և արժեքների շնորհիվ ունենալու ենք մտքով և հոգով ամուր հայրենիք….»:
Այնուհետև տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման արարողությունը:
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի մագիստրատուրայի՝ 2024-2025 ուստարվա 19 շրջանավարտներից 9-ը ստացավ գերազանցության դիպլոմ: Սիրով շնորհավորում ենք ԵՊՀ ԻՄ մագիստրատուրայի՝ 2025 թ. բոլոր շրջանավարտներին և նրանց մաղթում բարի երթ ու կանաչ ճանապարհ:

On March 20, 2025 the solemn ceremony of awarding diplomas to graduates of the off-site learning master's degree program in the "School Pedagogy and Methodology" specialty of the "General Pedagogy" specialty took place at the Ijevan branch of YSU.
Director of YSU Ijevan Branch M. Otaryan, Advisor to the Director A. Makaryan, Head of the Educational and Methodological Department A. Davtyan, Acting Dean of the Faculty of Humanities N. Grigoryan congratulated and extended best wishes to the graduates of the fourth year of the master's degree program "School Pedagogy and Methodology" at YSU IB.
They wished the graduates to fully utilize the knowledge, abilities, and skills they gained in the MA program for the development and progress of our country, to uphold the name and reputation of the university as graduates of the branch, and to fulfill the extremely important task of educating and nurturing the generations entrusted to them with honor and responsibility as educators.
Anush Khachatryan, this year's graduate of the master's degree program in "School Pedagogy and Methodology", made a speech of gratitude, noting in particular: "Thanks to the directorate of the Ijevan branch of YSU, the teaching staff for being by our side. Thanks to the quality education I received at the YSU IB bachelor's degree, I stand by the student today. The title of Master of Pedagogy marked the beginning of that path. Educators are sowers, thanks to the knowledge and values ​​they provide, we will have a homeland strong in mind and spirit..."
Then the diploma awarding ceremony took place.
9 out of 19 graduates of the Ijevan branch of YSU master's program in the 2024-2025 academic year received a diploma with honors. We warmly congratulate all the graduates of the YSU IB master's program in 2025 and wish them a safe journey and a green road.