2025 թ. մայիսի 16-ին «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղը՝ ի դեմս տնօրեն Մ. Օթարյանի, և «ԱՎՌՈՄԻԿ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունը՝ ի դեմս տնօրեն Ռ. Ավագյանի, կնքեցին համագործակցության համաձայնագիր:
Նախքան համաձայնագրի ստորագրումը տեղի ունեցավ փոխգործակցության ծրագրերին ու հեռանկարներին վերաբերող քննարկում:
Կնքված համաձայնագրով կողմերն ամրագրեցին իրենց պատրաստակամությունը համագործակցելու հետևյալ հիմնական ուղղություններով.
•    ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի հետ համատեղ ծրագրերի իրականացում, մասնավորապես՝ ԵՊՀ ԻՄ ուսանողների համար կազմակերպել ծրագրավորման արտալսարանային դասընթացներ՝ վեբ-կայքերի, հավելվածների, մոդուլների, համակարգերի մշակում, վեբ-դիզայն, արտադրանքի ճարտարագիտություն:
•    ծրագրավորման արդի թեմաների շուրջ կլոր սեղանների, քննարկումների, հանդիպումների և տարբեր տեսակի միջոցառումների կազմակերպում,
•    երիտասարդ կամավորական ներուժի օգտագործում:
Ուրախալի է այն փաստը, որ այս համագործակցության շնորհիվ ԵՊՀ ԻՄ-ում բացվեց «ԱՎՌՈՄԻԿ» ընկերության էլեկտրոնային համակարգերի հետազոտության և մշակման մասնաճյուղը, ինչպես նաև վերոնշյալ դասընթացների և մյուս նախաձեռնությունների անցկացման համար ստեղծվեց համակարգչային նոր սրահ, որի վերանորոգումը, կահավորումը և ներքին ցանցի ապահովումն իրականացրել է ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը, իսկ համակարգիչները տրամադրել է ընկերությունը:

On May 16, 2025, the Ijevan branch of the Yerevan State University Foundation, represented by Director M. Otaryan, and the AVROMIK Limited Liability Company, represented by Director R. Avagyan, signed a cooperation agreement.
Before signing the agreement, a discussion was held regarding cooperation programs and prospects.
With the signed agreement, the parties confirmed their willingness to cooperate in the following main directions:
• Implementation of joint programs with the YSU Ijevan branch, in particular, organizing extracurricular programming courses for YSU IB students: web-sites, applications, modules, systems development, web-design, product engineering.
• Organization of round tables, discussions, meetings and various types of events on current programming topics,
Thanks to this cooperation, the electronic systems research and development branch of the "AVROMIK" company opened at YSU IB, as well as a new conference hall was created for the above-mentioned courses and other initiatives, the renovation, furnishing, and provision of the internal network of which was carried out by Ijevan branch of YSU, and the computers were provided by the company.