2025 թ․ մայիսի 23-ին և 24-ին տեղի ունեցավ «Վանաձորի՝ Հ. Թումանյանի անվան պետական համալսարան» հիմնադրամի նախաձեռնած «Ուսանողական գարուն 2025» ամենամյա փառատոնը, որին մասնակցեցին մի շարք համալսարանների և քոլեջների ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ ԵՊՀ ԻՄ ուսանողներ։
Ամենամյա փառատոնի նպատակն է բացահայտել և խրախուսել շնորհաշատ ուսանողներին, դրսևորվելու հարթակ տրամադրել նոր սերնդին։
Փառատոն-մրցույթը ներառում էր «Երգարվեստ», «Պարարվեստ», «Թատերարվեստ» անվանակարգերը։ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը փառատոնին մասնակցեց «Երգարվեստ» և «Թատերարվեստ» անվանակարգերում։
«Հայոց լեզու և գրականություն» կրթական ծրագրի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Լիլիթ Թորոսյանը «Երգարվեստ» անվանակարգում զբաղեցրեց առաջին հորիզոնականը, ԵՊՀ ԻՄ ուսանողական խորհրդի թատերախումբը «Թատերարվեստ» անվանակարգում պարգևատրվեց շնորհակալագրով։
Փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքներին աջակցելու համար շնորհակալագիր ստացավ ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մ․ Օթարյանը։

On May 23 and 24, 2025, the annual festival "Student Spring 2025" initiated by the "Vanadzor State University named after H. Tumanyan" Foundation took place, in which representatives of a number of universities and colleges, including students of YSU IB participated.
The goal of the annual festival is to identify and encourage talented students and provide a platform for the new generation to express themselves.
The festival-competition included the categories of “Singing”, “Dance”, and “Theatre”. Ijevan branch of YSU participated in the festival in the categories of “Singing” and “Theatre”.
Lilit Torosyan, a 4th year student of the “Armenian Language and Literature” educational program, took first place in the “Singing” category, and the theater group of the YSU IB Student Council was awarded a certificate of appreciation in the “Theatre” category.
M. Otaryan, the director of YSU IB Student Council, received a certificate of appreciation for his support in the organizational work of the festival.