2025 թ. հունիսի 19-ին «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղը՝ ի դեմս տնօրեն Մհեր Օթարյանի, և «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը՝ ի դեմս գլխավոր տեղակալ, գլխավոր գործառնական տնօրեն, վարչության անդամ Ազամատ Խակույի, կնքեցին փոխըմբռնման հուշագիր, որին մասնակցում էին նաև ԵՊՀ ԻՄ տնօրենի խորհրդական Ա. Մակարյանը և բանկի ներկայացուցիչներ:
Հուշագրի նպատակն էր ԵՊՀ ԻՄ 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կուրսի բարձր առաջադիմություն ունեցող և ֆինանսապես անապահով ընտանիքների ուսանողների 1 տարվա ուսման վարձավճարի աջակցումը, ինչպես նաև հետագայում նրանց պրակտիկայի կազմակերպումը և լավագույն շրջանավարտներին աշխատանքի ընդունումը:
Նախքան հուշագրի ստորագրումը տեղի ունեցավ փոխհամագործակցության ծրագրերին ու հեռանկարներին վերաբերող քննարկում:
Կնքված հուշագրով կողմերը պայմանավորվեցին՝
•    համատեղ մշակել և կազմել լավագույն առաջադիմություն ունեցող և ֆինանսապես անապահով ընտանիքների ուսանողների տվյալները,
•    ԵՊՀ ԻՄ ուսանողներին լիարժեք ներկայացնել «Ամիօ Ժամանակաշրջան» բարեգործական կրթական ծրագիրը և ծրագրին մասնակցելու պայմանները,
•    համալսարանի բոլոր տեղեկատվական հարթակներում ապահովել ծրագրի մասին տեղեկատվական նյութերի տարածումը,
•    ապահովել բանկի կողմից ծրագրի բոլոր մրցութային փուլերն անցած ուսանողների հաջորդ տարվա կրթավճարի վճարումը,
•    ապահովել համալսարանի կողմից բանկին ուսանողների վերաբերյալ տեղեկատվության (որակավորման միջին գնահատականը, կենսագրական որոշ տվյալներ և այլն) տրամադրումը,
•    անհրաժեշտության դեպքում համատեղ կազմակերպել քննարկումներ, հանդիպումներ,
•    համատեղ իրականացնել գիտաժողովներ, կոնֆերանսներ և սեմինարներ:
•    «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ»-ի կողմից համալսարանի ուսանողների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար կազմակերպել բաց դռների օր՝ բանկի կողմից իրականացվող գործառույթները, խնդիրները և կատարվող աշխատանքները ներկայացնելու համար:
•    պարբերաբար վերլուծել և գտնել համագործակցությունն ավելի գործարար և ժամանակակից պահանջներին համապատասխանեցնելու ուղիներ:

On June 19, 2025, Ijevan branch of Yerevan State University Foundation, represented by Director Mher Otaryan, and the AMIO BANK Closed Joint-Stock Company, represented by Deputy Chief Executive Officer, Board Member Azamat Khakuy, signed a memorandum of understanding, which was also attended by the Advisor to the Director of YSU IB A. Makaryan and representatives of the bank.
The purpose of the memorandum was to support the 1 year tuition fee of the 1st , 2nd and 3rd year students of YSU IB with high academic performance and from financially disadvantaged families, as well as to organize their internships in the future and employ the best graduates.
Before signing the memorandum, a discussion took place on cooperation programs and prospects.
By the signed memorandum, the parties agreed to:
• jointly develop and compile data on students with the best progress and from financially disadvantaged families,
• fully present the “Amio Period” charitable educational program and the conditions for participating in the program to YSU IB students,
• ensure the dissemination of information materials about the program on all information platforms of the university,
• ensure that the bank pays the next year’s tuition fees for students, who have passed all the competition stages of the program,
• ensure that the university provides the bank with information about students (average qualification score, some biographical data, etc.),
• jointly organize discussions, meetings, if necessary,
• jointly conduct scientific conferences, seminars and workshops.
• “AMIO BANK” will organize an open day for university students and teaching staff to present the functions, problems and work carried out by the bank.
• regularly analyze and find ways to make cooperation more business-oriented and in line with modern requirements.