2025 թ. հուլիսի 18-ին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի կողմից հաստատվել են ԵՊՀ ԻՄ 2025-2026 ուստարվա առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի (անվճար և վճարովի հիմունքներով) ընդունելության հիմնական փուլի մրցույթի արդյունքները, որոնց համաձայն՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ է ընդունվել 186 դիմորդ (45-ը՝ անվճար, 140-ը՝ վճարովի, 1-ը՝ 80 կետի արտոնությամբ):
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ղեկավարության և ողջ անձնակազմի անունից սիրով շնորհավորում ենք մասնաճյուղ ընդունված մեր բոլոր դիմորդներին՝ նրանց ցանկանալով մեծ հաջողություններ ու ձեռքբերումներ ուսման մեջ և կյանքում:
Անվճար հիմունքով ընդունելության մրցույթի արդյունքները կարող եք տեսնել այստեղ, վճարովի հիմունքով ընդունելության մրցույթի արդյունքները՝ այստեղ, 80 կետի արտոնությամբ ընդունված դիմորդների անվանացանկը՝ այստեղ:

On July 18, 2025, the Minister of Education, Science and Technology of the Republic of Armenia approved the results of the main stage of the competition for admission to the bachelor's degree program (free and paid) at Ijevan branch of YSU for the 2025-2026 academic year, according to which 186 applicants were admitted to Ijevan branch of YSU (45 free of charge, 140 paid, 1 with a privilege of 80 points).
On behalf of the directorate and entire staff of Ijevan branch of YSU, we would like to congratulate all our applicants who have been accepted to the branch, wishing them great success and achievements in their studies and lives.
You can see the results of the free admission competition here, the results of the paid admission competition here, and the list of applicants admitted with the 80-point privilege here.