Սիրելի՛ համալսարանականներ՝ ուսանողներ, պրոֆեսորադասախոսական, վարչական և օժանդակ անձնակազմերի ներկայացուցիչներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս Գիտելիքի և դպրության օրվա ու նոր՝ 2025-2026 ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ:
Ցանկանում եմ մեր համատեղ աշխատանքի համար բոլորիս ջանքերը մեկտեղելու կամք և նպատակասլացություն, անմնացորդ նվիրվածություն, անսպառ եռանդ ու հետևողականություն դասավանդման և ուսումնառության, կրթության արդյունավետ կազմակերպման գործընթացում:
Վստահ եմ և վստահեցնում եմ, որ բոլորիս նպատակաուղղված ջանքերով և հետևողական քայլերով կկարողանանք ապահովել մեր հարազատ կրթօջախի՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի շարունակական առաջընթացը և զարգացումը:
Ուրախությամբ փաստեմ, որ մեր համատեղ աշխատանքով այս տարի արդեն կարողացել ենք կյանքի կոչել այդ առաջընթացին ուղղված բազմաթիվ նախագծեր, միջազգային համագործակցության, դրամաշնորհային ծրագրեր, որոնցից են, օրինակ, Էրազմուս ծրագրի շրջանակներում ԵՊՀ ԻՄ և միջազգային գործընկերների կողմից ներկայացված «Դիջիթեք» նախագիծը՝ ուղղված կրթության որակի, շրջանավարտների զբաղվածության մակարդակի բարձրացմանը, ՀՀ Կառավարության, Իջևանի համայնքապետարանի և ԵՊՀ ԻՄ փոխհամագործակցությամբ և համաֆինանսավորմամբ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի՝ Ուսանողական 1 հասցեում գտնվող մասնաշենքի տանիքի հիմնանորոգումը, ԵՊՀ ԻՄ գլխավոր մասնաշենքի բակի բարեկարգման աշխատանքների իրականացումը և այլն:
Վերոնշյալ աշխատանքներն, իհարկե, ընթացքի մեջ են և կշարունակվեն տարվա ընթացքում՝ գուցե որոշ անհարմարություններ պատճառելով, բայց համոզված եմ, որ դա ընդհանրապես չի ազդելու կրթության բովանդակության վրա, և հաղթահարելու շնորհիվ առաջիկայում կունենանք ուսման և հանգստի համար առավել բարենպաստ, հարմարավետ և կանաչ միջավայր:
Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ առանձնահատուկ շնորհավորելով առաջին կուրսեցիներին՝ նրանց մաղթում եմ բարի գալուստ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ, բոլորիս ցանկանում հաջող և արդյունավետ ուսումնական տարի:

Dear university students, representatives of teaching, administrative and support staff, I warmly congratulate all of us on the Day of Knowledge and Education and the start of the new academic year 2025-2026.
I wish for our joint work to unite all our efforts with will and purposefulness, unremitting dedication, inexhaustible energy and consistency in the process of teaching and learning, and effective organization of education.
I am confident and assure you that with the targeted efforts and consistent steps of all of us, we will be able to ensure the continuous progress and development of our native educational institution, Ijevan branch of YSU.
I am happy to state that with our joint work this year we have already been able to bring to life numerous projects, international cooperation, and grant programs aimed at that progress, including, the "Digitech" project presented by YSU IB and international partners within the framework of the Erasmus program, aimed at increasing the quality of education and the employment level of graduates, the major renovation of the roof of the building of Ijevan branch of YSU located at Student Street 1, the implementation of improvement works in the courtyard of the main building of YSU IB, etc., with the cooperation and co-financing of the Government of the Republic of Armenia, the Municipality of Ijevan, and the YSU IB.
The above works are, of course, in progress and will continue throughout the year, perhaps causing some inconvenience, but I am sure that this will not affect the content of education at all, and thanks to overcoming them, we will soon have a more favorable, comfortable and green environment for study and recreation.
On the occasion of the Day of Knowledge and Education, I would like to congratulate the first-year students and welcome them to the Ijevan branch of YSU, and wish everyone a successful and productive academic year.