2025 թ. սեպտեմբերի 16-ին Երևանի պետական համալսարանում կայացավ «ԲանՈՒԳործ. ԵՊՀ էքսպո-2025» միջոցառումը, որի հիմնական նպատակն էր կրթական և աշխատանքային հնարավորությունների, գործատուների, շրջանավարտների, ուսանողների և դիմորդների միջև արդյունավետ հաղորդակցության ստեղծումը:
Միջոցառումն ուսանողներին հնարավորություն էր տալիս կապ ստեղծելու իրական գործատուների, գործատուներին՝ ապագա մասնագետների հետ, իսկ առաջին կուրսեցիներին ծանոթանալու համալսարանական կյանքի հնարավորություններին:
Այս տարի ևս «ԲանՈՒԳործ» էքսպոյին ներկայացուցչական խմբով և առանձին տաղավարով մասնակցեց ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղը՝ ցուցադրելով իր կրթագիտական հնարավորությունները և Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի դասախոսների, ուսանողների և շրջանավարտների աշխատանքները:
Բուկլետների, թռուցիկների, սթիքերների, էջանշանների միջոցով էքսպոյի այցելուներին ներկայացվեց ԵՊՀ ԻՄ ֆակուլտետների գործունեությանը, բակալավրական և մագիստրոսական ծրագրերին վերաբերող տեղեկատվություն:
Ցուցահանդեսում հատուկ ուշադրության արժանացան Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի կողմից ներկայացված բազմաժանր աշխատանքները՝ գոբելեն, մանրանկարչություն, ապակենկարչություն, բատիկ, կարպետներ, քանդակներ:
«ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2025»-ը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի համար լավ հարթակ էր մարզից դուրս ներկայացնելու իր կրթագիտական ներուժը, ինչպես նաև ծանոթանալու ԵՊՀ գործընկեր կազմակերպությունների կողմից ներկայացվող աշխատանքի առաջարկներին և հնարավորություններին, աշխատաշուկայի հիմնական միտումներին:
«ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2025»-ի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ԵՊՀ պաշտոնական կայքում՝ https://www.ysu.am/news/86358:

On September 16, 2025, "BanUGorts. YSU Expo-2025" event was held at Yerevan State University, the main goal of which was to create effective communication between educational and employment opportunities, employers, graduates, students, and applicants.
The event provided students with the opportunity to connect with real employers, employers with future professionals, and first-year students with the opportunities of university life.
This year, Ijevan branch of YSU participated in the “BanUGorts” expo with a representative group and a separate pavilion, showcasing its educational opportunities and the work of lecturers, students, and graduates of the Faculty of Applied Arts.
Through booklets, leaflets, stickers, and bookmarks, visitors to the expo were presented with information on the activities of the faculties of YSU IB, as well as bachelor's and master's programs.
The multi-genre works presented by the Faculty of Applied Arts received special attention at the exhibition: tapestries, miniatures, glass painting, carpets, and sculptures.
"BanUGorts. YSU Expo-2025" was a good platform for Ijevan branch of YSU to present its educational potential outside the region, as well as to get acquainted with the job offers and opportunities presented by YSU partner organizations, and the main trends in the labor market.
You can learn more about "BanUGorts. YSU Expo-2025" on the official YSU website: https://www.ysu.am/news/86358.