2025 թ․ հոկտեմբերի 2-ին կազմակերպվեց հանդիպում՝ ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մ․ Օթարյանի, Ուսումնամեթոդական վարչության պետ Ա. Դավթյանի, ֆակուլտետների դեկանների և ուսանողների մասնակցությամբ:
Հանդիպման նպատակը 2025-2026 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակում անվանական կրթաթոշակ և նույն ուստարում մասնաճյուղի ֆինանսական միջոցների հաշվին ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցում ստացող ուսանողներին հավաստագրերի հանձնումն էր:
Նախ ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մ. Օթարյանը ողջունեց և շնորհավորեց ուսանողներին՝ ընդգծելով, որ այս տարվանից սկսած՝ անվանական կրթաթոշակ և ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցում ստացող ուսանողներին հանդիսավոր կերպով կհանձնվեն հավաստագրեր:
Տնօրենը հավելեց, որ անվանական կրթաթոշակների համար ֆակուլտետների կողմից ներկայացված թեկնածուներից ընտրվել են ոչ միայն ամենաբարձր առաջադիմությամբ, այլև հասարակական բարձր ակտիվությամբ ուսանողները: Մասնաճյուղի ֆինանսական միջոցների հաշվին ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցման են արժանացել չնչին միավորների տարբերությամբ վճարովի ուսուցման համակարգ անցած ուսանողները:
Ապա տեղի ունեցավ հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
Ֆակուլտետների դեկանները ևս շնորհավորեցին ուսանողներին՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ ուսման մեջ: Ուսանողներն էլ խորին շնորհակալություն հայտնեցին տնօրենությանը և խոստացան արդարացնել իրենց հետ կապված ակնկալիքները:
2025-2026 ուստարվա առաջին կիսամյակում անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողների ցուցակը կարող եք տեսնել այստեղ, իսկ մասնաճյուղի ֆինանսական միջոցների հաշվին ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցում ստացող ուսանողների ցուցակը՝ այստեղ:

On October 2, 2025, a meeting was organized with the participation of YSU IB Director M. Otaryan, Head of the Educational and Methodological Department A. Davtyan, deans of faculties and students.
The purpose of the meeting was to present certificates to students who received a nominal scholarship in the first semester of the 2025-2026 academic year and full tuition reimbursement at the expense of the branch's financial resources of the same academic year.
First, YSU IB Director M. Otaryan welcomed and congratulated the students, emphasizing that starting from this year, students who received a nominal scholarship and full tuition reimbursement will be solemnly presented with certificates.
The director added that among the candidates presented by the faculties for nominal scholarships, not only the highest-score students, but also those with high social activity, were selected. Students who passed the paid education system with a slight difference in points were awarded full tuition reimbursement at the expense of the branch's financial resources.
Then the ceremony of awarding certificates took place.
The deans of the faculties also congratulated the students, wishing them new successes and achievements in their studies. The students expressed their deep gratitude to the directorate and promised to justify their expectations.
You can see the list of students receiving nominal scholarships in the first semester of the 2025-2026 academic year here, and the list of students receiving full tuition reimbursement at the expense of the branch's financial resources here.