2025 թ. հոկտեմբերի 15-ին ԵՊՀ ԻՄ հոգեբանական, ուսումնախորհրդատվական նորաստեղծ կենտրոնում տեղի ունեցավ «MeaningfulWorld»-ի կողմից կազմակերպված տեղեկատվական հանդիպում, որին մասնակցում էին Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի «Հոգեբանություն» և այլ մասնագիտությունների ուսանողներ:
Հանդիպումը վարեցին «MeaningfulWorld» (Association for Trauma Outreach and Prevention - ATOP) կազմակերպության հիմնադիր, Ամերիկյան հոգեբանական ասոցիացիայի «Տարվա լավագույն հոգեբան» մրցանակակիր դոկտոր Անի Գալայճեանը և Հայկական վարքային գիտությունների ասոցիացիայի համահիմնադիր դոկտոր Հարոլտ Դաքուշեանը:
Դոկտոր Գալայճեանը ներկայացրեց «MeaningfulWorld»-ի  մարդասիրական առաքելությունն ու գլոբալ գործունեությունը՝ միտված վնասվածքի հաղթահարմանն ու համայնքային հաշտեցմանն ամբողջ աշխարհում: Մասնավորապես նշվեց, որ կազմակերպությունն իրականացնում է հոգեբանական աջակցություն, տրավմայի հաղթահարման և հաշտեցման ծրագրեր տարբեր երկրներում՝ նպաստելով մտքի, մարմնի և հոգու առողջությանը:
Բանախոսը նաև ներկայացրեց իր հեղինակած 7-քայլանի ամբողջական բուժական մոդելը, որը ներառում է տագնապի և կոնֆլիկտների մակարդակների գնահատում, ապրումների արտահայտում, փոխադարձ կարեկցանք, իմաստի որոնում և մարմնական ու շնչառական մեթոդներով ապաքինում:
Հանդիպմանը մասնակցող ուսանողներն ակտիվորեն ներգրավվեցին քննարկումներում և գործնական վարժություններում՝ ուղղված ներքին խաղաղության, կարեկցանքի և հաշտեցման զարգացմանը:

On October 15, 2025, an informational meeting organized by “MeaningfulWorld” took place at the newly established Psychological, Educational Conseling Center of YSU, attended by students of the Faculty of Humanities, Psychology and other specialties.
The meeting was moderated by Dr. Ani Kalayjian, founder of the “MeaningfulWorld” organization (Association for Trauma Outreach and Prevention - ATOP), winner of the American Psychological Association’s “Best Psychologist of the Year” award, and Dr. Harold Dakushian, co-founder of the Armenian Behavioral Sciences Association.
Dr. Kalayjian presented the humanitarian mission and global activities of “MeaningfulWorld” aimed at overcoming trauma and community reconciliation around the world. In particular, it was noted that the organization implements psychological support, trauma overcoming and reconciliation programs in different countries, contributing to the health of the mind, body and soul.
The speaker also presented his 7-step holistic healing model, which includes assessing levels of anxiety and conflict, expressing feelings, mutual compassion, searching for meaning, and healing through bodily and breathing methods.
The students participating in the meeting were actively involved in discussions and practical exercises aimed at developing inner peace, compassion and reconciliation.