ԵՊՀ ԻՄ տնտեսագիտության ֆակուլտետի ընդհանուր տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Գարիկ Սիրոյանը 2025 թ. հոկտեմբերի 27-31-ը Էրազմուս+ ծրագրի շրջանակներում գործուղվել է Սլովակիայի Հանրապետություն՝ Բրատիսլավայի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարան:
Բրատիսլավայի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարան այցի ընթացքում Գարիկ Սիրոյանը ներգրավված է եղել 19-րդ Միջազգային դասավանդման շաբաթի աշխատանքներում, որին մասնակցում էին մեկ տասնյակից ավել դասախոսներ՝ 6 երկրներից (Սլովակիա, Հայաստան, Գերմանիա, Լիտվա, Ուկրաինա, Մարոկկո):
Այցի և Միջազգային շաբաթի մասնակցության ընթացքում հանդես է եկել դասախոսություններով Տնտեսագիտության ֆակուլտետի տնտեսական քաղաքականության և տնտեսական զարգացման մասնագիտությունների բակալավրիատի տեղացի և օտարերկրացի ուսանողների համար՝ «Միգրացիան որպես մարդկային կապիտալի վերարտադրման գործոն» և «Միգրացիոն քաղաքականության տնտեսական հետևանքները» թեմաներով:
Դասախոսություններից զատ՝ կազմակերպվել են առանձին հանդիպումներ և քննարկումներ բուհի ղեկավարության, մասնավորապես՝ ռեկտորի՝ պրոֆեսոր Ֆերդինանդ Դանոյի, միջազգային կապերի գծով ռեկտորի տեղակալ Բորիս Մատոշի, Տնտեսագիտության ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի և ծրագրին մասնակցող այլ երկրների գործընկերների հետ, որի ժամանակ դիտարկվել են հետագա համագործակցության հնարավորություններ:
«Ընդհանուր առմամբ այցը բավական արդյունավետ էր և հագեցած դասախոսություններով ու քննարկումներով: Ուզում եմ նշել, որ այն արդյունավետ էր ինչպես անհատական կարողությունների, այնպես էլ միջբուհական կապերի զարգացման տեսանկյունից», - մեզ հետ զրույցում նշեց Գ. Սիրոյանը:

Garik Siroyan, Acting Head of the Chair of General Economics of the Faculty of Economics of Yerevan State University Ijevan branch, was on a business trip to the Slovak Republic, the University of Economics and Business in Bratislava, within the framework of the Erasmus+ program, from October 27 to 31, 2025.
During his visit to the University of Economics and Business in Bratislava, Garik Siroyan was involved in the 19th International Teaching Week, in which more than a dozen lecturers from 6 countries (Slovakia, Armenia, Germany, Lithuania, Ukraine, Morocco) participated.
During the visit and participation in the International Week, he delivered lectures to local and foreign undergraduate students of the Faculty of Economics, majoring in Economic Policy and Economic Development, on the topics “Migration as a Factor in the Reproduction of Human Capital” and “Economic Consequences of Migration Policy”.
In addition to the lectures, separate meetings and discussions were organized with the university leadership, in particular, the rector, Professor Ferdinand Dano, the deputy rector for international relations Boris Matosh, the teaching staff of the Faculty of Economics and partners from other countries participating in the program, during which opportunities for further cooperation were considered.
"In general, the visit was quite productive and full of lectures and discussions. I would like to note that it was effective both in terms of developing individual abilities and inter-university ties," G. Siroyan said in a conversation with us.