2025 թ. դեկտեմբերի 5-ին ԵՊՀ ԻՄ մարզադահլիճում տեղի ունեցավ վոլեյբոլի մասնաճյուղային առաջնություն, որին մասնակցում էին «Զբոսաշրջություն», «Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի)», «Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկա», «Դեկորատիվ-կիրառական արվեստ» կրթական ծրագրերի տարբեր կուրսերի և ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի հավաքական թիմերը:
Առաջնության անցկացման նպատակն էր բարձրացնել ֆիզիկական դաստիարակության դերը մասնաճյուղում, ի հայտ բերել լավագույն մարզիկներին և նրանցից ձևավորել ԵՊՀ ԻՄ հավաքական թիմ:
Խաղերն ընթացան օլիմպիական մրցակարգով, որի դեպքում պարտվողը դուրս է մնում հետագա պայքարից:
Առաջին տեղը գրավեց «Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի)» կրթական ծրագրի 2-րդ կուրսի թիմը:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրեց «Ֆինանսներ (ըստ ոլորտի)» կրթական ծրագրի 3-րդ կուրսի թիմը, երրորդ տեղը՝ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի հավաքական թիմը:

On December 5, 2025, a branch volleyball championship was held in the gymnasium of YSU IB, in which teams from different years of the educational programs "Tourism", "Finance (by field)", "Informatics and Applied Mathematics", "Decorative and Applied Arts" and the YSU Ijevan branch joint teams participated.
The goal of the championship was to increase the role of physical education in the branch, to identify the best athletes and form a YSU IB joint team.
The games were held according to the Olympic competition system, in which the loser is eliminated from further competition.
The first place was taken by the 2nd year team of the "Finance (by field)" educational program.
The second place was taken by the 3rd year team of the "Finance (by field)" educational program, and the third place was taken by the YSU Ijevan joint team.