2026 թ. մարտի 12-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Ընդհանուր մանկավարժություն» մասնագիտության «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մ. Օթարյանը, տնօրենի խորհրդական Ա. Մակարյանը, Ուսումնամեթոդական վարչության պետ ԱԴավթյանը, ՈՒՄՎ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և վերահսկման բաժնի վարիչ Ն. Առուշանյանը, Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի դեկան Ն. Գրիգորյանը, վարչական անձնակազմի այլ ներկայացուցիչներ:
Նրանք շնորհավորեցին և իրենց ստացած գիտելիքները նպատակային կիրառելու, սերունդների կրթության ու դաստիարակության գործը սիրով և պատասխանատվությամբ ստանձնելու, հարազատ կրթօջախի հեղինակությունը բարձր պահելու մաղթանքներ հղեցին ԵՊՀ ԻՄ «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով մագիստրատուրայի հինգերորդ տարվա շրջանավարտներին:
Տնօրենն իր խոսքում մասնավորապես նշեց. «Սիրելի՛ շրջանավարտներ, այսօր ոչ միայն տոն է, ձեր դիպլոմների հանձնման գեղեցիկ արարողությունը, այլև դուք ձեզ վրա եք վերցնում շատ մեծ պատասխանատվություն. դա ապագա սերունդներին կրթելու և դաստիարակելու ծանր պատասխանատվությունն է: Ես համոզված եմ, որ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում ձեր ստացած գիտելիքները լիարժեք և արդյունավետ կերպով կծառայացվեն մեր ապագա սերունդների զարգացման, կրթության և դաստիարակության գործին: Շնորհավորում եմ բոլորիդ և ցանկանում, որ դուք միշտ հպարտանաք, որ ավարտել եք Երևանի պետական համալսարանի միակ մասնաճյուղը, ստացել եք մագիստրոսի աստիճան և համալսարանի անունը բարձր կպահեք….»:
Իրենց հերթին ելույթ ունեցան «Դպրոցական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրով մագիստրատուրայի այս տարվա շրջանավարտները՝ շնորհակալություն հայտնելով ԵՊՀ ԻՄ ղեկավարությանը, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին՝ իրենց ջերմ վերաբերմունքի, փոխանցած արժեքավոր գիտելիքների, կյանքի դասերի համար, հարազատ բուհին ցանկանալով շարունակական առաջընթաց և բարգավաճում:
Ապա տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման արարողությունը:
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի մագիստրատուրայի՝ 2025-2026 ուստարվա 17 շրջանավարտներից 8-ը ստացավ գերազանցության դիպլոմ:
Սիրով շնորհավորում ենք ԵՊՀ ԻՄ մագիստրատուրայի՝ 2026 թ. բոլոր շրջանավարտներին, նրանց մաղթում անձնական և մասնագիտական նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ, ամենայն բարիք:

On March 12, 2026, the solemn ceremony of awarding diplomas to graduates of the distance learning master's degree program "School Pedagogy and Methodology" in the "General Pedagogy" specialty took place at the Ijevan branch of YSU.
The event was attended by the Director of the YSU IB M. Otaryan, Advisor to the Director A. Makaryan, Head of the Educational and Methodological Department A. Davtyan, Head of the Department of Organization and Control of the Educational Process N. Arushanyan, Dean of the Faculty of Humanities N. Grigoryan, and other representatives of the administrative staff.
They congratulated and wished the graduates of the fifth year of the master's program in the "School Pedagogy and Methodology" educational program of the YSU IB to apply the knowledge they have gained purposefully, to take on the task of educating generations with love and responsibility, and to keep the reputation of their native educational institution high.
In his speech, the Director particularly noted: "Dear graduates, today is not only a holiday, a beautiful ceremony of awarding your diplomas, but you are also taking on a very great responsibility: it is the heavy responsibility of educating future generations. I am sure that the knowledge you have gained at the Ijevan branch of YSU will be fully and effectively used for the development, education and upbringing of our future generations. I congratulate all of you and wish you to always be proud that you have graduated from the only branch of Yerevan State University, received a master's degree and will hold the name of the university high...."
In turn, this year's graduates of the master's degree program "School Pedagogy and Methodology" made speeches, expressing gratitude to the directorate of YSU IB, the teaching staff for their warm attitude, valuable knowledge, and life lessons, wishing their native university continued progress and prosperity.
Then the diploma awarding ceremony took place.
8 out of 17 graduates of the master's degree program of the YSU Ijevan branch in the 2025-2026 academic year received a diploma with honors.
We warmly congratulate all the 2026 graduates of the YSU IB master's degree program, wishing them new personal and professional successes and achievements, and all the best.