2026 թ. ապրիլի 4-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ հանդիպում, որին մասնակցում էին ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մ. Օթարյանը, տնօրենի խորհրդական Ա. Մակարյանը, Ուսումնամեթոդական վարչության պետ Ա. Դավթյանը, ֆակուլտետների դեկանները և ուսանողներ:
Հանդիպման նպատակն էր 2025-2026 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողներին հավաստագրերի հանձնումը:
Տնօրենը, ողջունելով և շնորհավորելով ուսանողներին, իր խոսքում շեշտեց, որ թեկնածուներից ընտրվել և անվանական կրթաթոշակի են արժանացել ոչ միայն ամենաբարձր առաջադիմությամբ, այլև հասարակական ակտիվությամբ աչքի ընկնող ուսանողները: Պարոն Օթարյանը անվանական կրթաթոշակառուներին մաղթեց ուսման մեջ նորանոր հաջողություններ, ինչպես նաև հորդորեց ցուցաբերել առավել մեծ հասարակական ակտիվություն: Այնուհետև տեղի ունեցավ հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
Ֆակուլտետների դեկանները նույնպես շնորհավորեցին ուսանողներին՝ նրանց հղելով բարեմաղթանքներ: Ուսանողներն էլ խորին շնորհակալություն հայտնեցին մասնաճյուղի ղեկավարությանը և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին՝ խրախուսանքի, իրենց տրված հիմնավոր գիտելիքների համար և խոստացան դրանք նպատակային կիրառել:
2025-2026 ուստարվա երկրորդ կիսամյակում անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողների ցուցակը կարող եք տեսնել այստեղ:

On April 4, 2026, a meeting was organized with the participation of YSU IB Director M. Otaryan, Advisor of Director A. Makaryan, Head of the Educational and Methodological Department A. Davtyan, deans of faculties and students.
The purpose of the meeting was to present certificates to students who received a nominal scholarship in the second semester of the 2025-2026 academic year.
The director, welcoming and congratulating the students, emphasized in his speech that the students who were selected from the candidates and awarded a nominal scholarship were not only the students with the highest academic performance, but also those who stood out for their social activity. Mr. Otaryan wished the nominal scholarship recipients new successes in their studies, and also urged them to demonstrate greater social activity. Then the ceremony of awarding certificates took place.
The deans of the faculties also congratulated the students, sending them their best wishes. The students expressed their deep gratitude to the branch administration and teaching staff for the encouragement and solid knowledge they were given, and promised to use them purposefully.
You can see the list of students receiving nominal scholarships in the second semester of the 2025-2026 academic year here.