2026 թ. ապրիլի 10-ին Միասնական սոցիալական ծառայության Իջևանի տարածքային կենտրոնում կայացավ աջակցող ցանցի հանդիպում` սոցիալական համագործակցության ֆորում, որին մասնակցում էին մարզպետարանի, համայնքապետարանի, ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի, միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպում-ֆորումին ԵՊՀ ԻՄ կողմից ներկայացվեցին օրերս ԿԳՄՍ նախարարության կողմից որպես լրացուցիչ կրթության մոդուլային ծրագրեր երաշխավորված ԵՊՀ ԻՄ ուսուցման ծրագրերը:
Ընդգծվեց, որ վերապատրաստման ծրագրերը նախատեսված են տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների, համայնքային ծառայողների, պետական և մասնավոր հատվածի մասնագետների, ղեկավարների և բոլոր ցանկացողների համար: Դրանք կոչված են զարգացնելու մասնակիցների կառավարման, ռազմավարական պլանավորման, կազմակերպական և հաղորդակցական հմտությունները:
Նշվեց, որ դասերը կանցկացնեն բուհի առաջատար մասնագետները առկա, առցանց և խառը ձևաչափերով՝ խմբային և անհատական տարբերակներով:
ԵՊՀ ԻՄ ներկայացուցիչը նաև պատասխանեց հանդիպում-ֆորումի մասնակիցների ուղղած հարցերին և հավելեց, որ բուհի պաշտոնական կայքի և ֆեյսբուքյան էջի միջոցով ամեն դասընթացի վերաբերյալ կտրամադրվի տեղեկատվություն:

- The YSU IB training programs, which are guaranteed by the Ministry of Education, Science and Technology as additional education modular programs, were presented at the meeting-support network forum
At the meeting-forum, the YSU IB training programs, recently recommended by the Ministry of Education, Science and Technology as additional education modular programs, were presented by the YSU IB.
It was emphasized that the training programs are intended for employees of local self-government bodies, community servants, state and private sector specialists, managers and all those who wish. They are designed to develop the participants' management, strategic planning, organizational and communication skills.
It was noted that the classes will be conducted by leading specialists of the university in on-site, online and mixed formats - in group and individual versions.
The representative of the YSU IB also answered questions by the participants of the meeting-forum and added that information about each course will be provided through the university's official website and Facebook page.