2024 թ. նոյեմբերի 5-ին ԵՊՀ ԻՄ-ում գործող Գիտելիքի նորարարական հաբում տեղի ունեցավ «Գուրուս» ընկերության Վանաձորի մասնաճյուղի “Learning and Development” բաժնի ղեկավար Հայկ Մանուկյանի և Իջևանի մասնաճյուղի SAS ծրագրավորող Լիլիթ Օհանյանի հետ հանդիպում, որին մասնակցեցին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի առավելապես ավարտական կուրսերի ուսանողները:
Հայկ Մանուկյանը ներկայացրեց «Գուրուս» ընկերության ձևավորման և գործունեության պատմությունը: Մասնավորապես նշվեց, որ ընկերությունը ձևավորվել է 2019 թվականին Երևանում և այժմ ունի 3 մասնաճյուղ (Իջևանում, Վանաձորում և Գյումրիում): Ներկայացվեցին ընկերության կարիերայի զարգացման և անձնական աճի հնարավորությունները, աշխատանքային առավելությունները, պայմաններն ու բոնուսները, SAS և R դասընթացները, որոնք ամեն տարի իրականացվում են 4 քաղաքներում (Երևան, Վանաձոր, Իջևան և Գյումրի): Հ. Մանուկյանը նաև նշեց, որ ընկերությունը շատ մեծ նշանակություն է տալիս թիմային աշխատանքին և հասարակայնության հետ կապերին:
Այնուհետև աշխատակիցները ներկայացրին իրենց ընկերության կողմից կազմակերպվող անվճար SAS Base ծրագրավորման դասընթացը, գրանցման պայմանները և ժամկետները: Լ. Օհանյանը նշեց, որ միանալով ընկերության կողմից կազմակերպված դասընթացին՝ ուսանողները ձեռք կբերեն ժամանակակից մասնագիտություն, կունենան հեռանկարային աշխատանք, հնարավորություն կստանան միանալու «Գուրուս» թիմին:
Հանդիպման վերջում ուսանողները աշխատակիցներից ստացան իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները՝ կապված դասընթացների, աշխատանքային պայմանների և անհրաժեշտ նախապայմանների հետ: Ուսանողները շնորհակալություն հայտնեցին «Գուրուս» ընկերության աշխատակիցներին՝ ժամանակ տրամադրելու և ընկերության ու դասընթացի հնարավորությունների մասին իրենց ներկայացնելու համար:

On November 5, 2024 a meeting was held at the Innovation Knowledge Hub of YSU IB with the Head of the “Learning and Development” Department of the “Gurus” company Vanadzor branch Hayk Manukyan, and SAS programmer of Ijevan branch Lilit Ohanyan, graduating students of the Ijevan branch of YSU participated in it. Hayk Manukyan presented the history of the formation and activities of “Gurus” company.
In particular, it was noted that the company was formed in 2019 in Yerevan and now has 3 branches (in Ijevan, Vanadzor and Gyumri). The company’s career development and personal growth opportunities, work benefits, conditions and bonuses, SAS and R courses, which are held annually in 4 cities (Yerevan, Vanadzor, Ijevan and Gyumri), were presented. H. Manukyan also noted that the company pays great importance to teamwork and public relations.
Then the employees presented the free SAS Base programming course organized by their company, the registration conditions and deadlines. L. Ohanyan noted that by joining the course organized by the company, students will acquire a modern profession, have a promising job, and get the opportunity to join the “Gurus” team.
At the end of the meeting, the students received answers to their questions from the employees regarding the courses, working conditions, and necessary prerequisites. The students thanked the employees of the “Gurus” company for introducing their company and the course opportunities.