2025 թ. ապրիլի 17-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ բադմինթոնի մասնաճյուղային առաջնություն, որին մասնակցում էր 25 ուսանող:
Առաջնության անցկացման նպատակն էր ուսանողների շրջանում խթանել առողջ ապրելակերպը, բարձրացնել նրանց ֆիզիկական պատրաստվածության մակարդակը, մասսայականացնել սպորտը ԵՊՀ ԻՄ-ում:
Բադմինթոնի առաջնությունն անցկացվեց օլիմպիական կարգով, որի համաձայն՝ պարտվողը դուրս է մնում հետագա պայքարից:
1-ին տեղը գրավեց «Դեկորատիվ-կիրառական արվեստ» կրթական ծրագրի առաջին կուրսի ուսանողուհի Միլենա Սարգսյանը:
2-րդ և 3-րդ տեղերը համապատասխանաբար գրավեցին «Տարրական մանկավարժություն և մեթոդիկա» կրթական ծրագրի առաջին կուրսի ուսանողուհի Արաքսյա Թանանյանը և «Դիզայն» կրթական ծրագրի երկրորդ կուրսի ուսանողուհի Թամարա Աբազյանը:
Հաղթողները ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենության կողմից պարգևատրվեցին մեդալներով, պատվոգրերով և հուշանվերներով:

On April 17, 2025, a badminton branch championship was held at Ijevan branch of YSU, in which 25 students participated.
The goal of the championship was to promote a healthy lifestyle among students, increase their level of physical training, and popularize sports at Ijevan branch of YSU.
The badminton championship was held in the Olympic format, according to which the loser is eliminated from further competition.
The 1st place was taken by Milena Sargsyan, a first-year student of the "Decorative and Applied Arts" educational program.
The 2nd and 3rd places were taken by Araksya Tananyan, a first-year student of the "Elementary Pedagogy and Methodology" educational program, and Tamara Abazyan, a second-year student of the "Design" educational program, respectively.