2025 թ. մայիսի 10-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի մարզադահլիճում կայացավ վոլեյբոլի բաց առաջնություն, որին մասնակցում էին Սարիգյուղի 3 թիմ, Նոյեմբերյանի, Գանձաքարի, Պտղավանի, Իջևանի վարժարանի, Աչաջրի և ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի վոլեյբոլիստները:
Առաջնության անցկացման նպատակն էր մասսայականացնել սպորտը մարզում, բարձրացնել մասնակիցների մարզական վարպետությունը, ի հայտ բերել լավագույններին:
Բացման և ողջույնի խոսքով հանդես եկան ԵՊՀ ԻՄ տնօրեն Մհեր Օթարյանը, Արտակարգ իրավիճակների, մարմնակրթության և սպորտի ամբիոնի ասիստենտ Վարդիթեր Պողոսյանը՝ ողջունելով բոլորին, ընդգծելով բաց առաջնության անցկացման նպատակը և կարևորությունը, մասնակիցներին և ներկաներին մաղթելով հաջողություն և դիտարժան խաղ:
Խաղերն ընթացան խմբային մրցակարգով, որի համաձայն՝ պարտվողը դուրս է մնում հետագա պայքարից:
Իրենց վարպետությամբ աչքի ընկան հատկապես Սարիգյուղի և Պտղավանի վոլեյբոլիստները:
Առաջին տեղի համար պայքարեցին Սարիգյուղի 1-ին և Պտղավանի թիմերը. 2:1 հաշվով հաղթեց Պտղավանի թիմը:
Երրորդ տեղի համար մրցեցին Նոյեմբերյանի «Օլիմպիկ» և Սարիգյուղի 2-րդ թիմերը. 2:0 հաշվով հաղթեց Նոյեմբերյանի «Օլիմպիկ» թիմը:
Այսպիսով՝ առաջին տեղը գրավեց Պտղավանի թիմը, երկրորդ տեղը՝ Սարիգյուղի 1-ին, երրորդ տեղը՝ Նոյեմբերյանի «Օլիմպիկ» թիմը:
Մրցանակային տեղեր գրաված թիմերը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենության կողմից պարգևատրվեցին մեդալներով, գավաթներով և պատվոգրերով:

On May 10, 2025 an open volleyball championship was held at gym of the Ijevan branch of YSU, in which 3 teams from Sarigyugh, volleyball players from Noyemberyan, Gandzakar, Ptghavan, Ijevan College, Achajri and Ijevan branch of YSU participated.
The goal of the championship was to popularize sports in the region, improve the sportsmanship of the participants, and bring out the best.
The opening and welcoming speeches were made by the Director of the YSU IB Mher Otaryan, and the Assistant Professor of the Department of Emergency Situations, Physical Education and Sports Varditer Poghosyan, welcoming everyone, emphasizing the goal and importance of holding the open championship, wishing the participants and attendees success and a spectacular game.
The games were held in a group format, according to which the loser is eliminated from further competition.
The volleyball players from Sarigyugh and Ptghavan especially stood out for their skills.
The 1st team of Sariguyugh and Ptghavan team fought for the first place. The Ptghavan team won with a score of 2:1.
The team of Noyemberyan "Olympic" and 2nd team of Sariguyugh competed for the third place. The team of Noyemberyan "Olympic" won with a score of 2:0.
Thus, the first place was taken by the Ptghavan team, the second place by Sariguyugh 1st team, and the third place by Noyemberyan "Olympic" team.