Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ԵՊՀ ԻՄ հետ համագործակցությամբ 2025 թ. նոյեմբերի 13-19-ը մասնաճյուղում կազմակերպեց «Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բացահայտում․ մշակույթը գործնականում» աշխատարանների շարքը:
Դրանք վարեց ԱՄՆ փոխանակման ծրագրերի շրջանավարտ Գ․ Տիգրանյանը, ով  իրական կյանքի օրինակների հիման վրա ներկայացրեց ամերիկյան մշակույթը:
Աշխատարաններին մասնակցող 18-25 տարեկան երիտասարդները ծանոթացան ընտանեկան և հասարակական ավանդույթներին, ազգային տոներին, մեդիայի և երիտասարդական ենթամշակույթների ազդեցությանը, ինչպես նաև ամերիկյան հասարակության առօրյա վարքականոններին ու արժեքներին:
Աշխատարանների շարքն ընդգրկում էր՝
• արագ ծանոթություն ամերիկյան ոճով,
• տոների կարուսել՝ ամերիկյան ազգային տոների իմաստների բացահայտում,
• միջմշակութային իրավիճակներ,
• մեդիա և կարծրատիպեր,
• երիտասարդություն և փոփ մշակույթ,
• ընտանեկան ավանդույթներ,
• տեղեկություններ ԱՄՆ կրթական / փոխանակման ծրագրերի մասին,
• անգլերեն բանավոր խոսքի զարգացում,
• նեթվորքինգ և շրջանավարտների հետ կապեր,
• կարիերայի զարգացման հնարավորություններ:
Ծրագիրը ֆինանսավորել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը և իրականացնում է Միջազգային կրթության ամերիկյան խորհուրդների Հայաստանի գրասենյակը «Աջակցություն Հայաստանում Ամերիկյան անկյունների ցանցին» ծրագրի շրջանակներում:

The US Embassy in Armenia, in collaboration with the YSU IB, organized a series of workshops on November 13-19, 2025 at branch: “Embracing the United States: Culture in Practice.”
They were conducted by G. Tigranyan, USG alumna, who presented American culture based on real-life examples.
Young people aged 18-25 participating in the workshops got acquainted with family and social traditions, national holidays, the influence of media and youth subcultures, as well as everyday etiquette and values ​​of American society.
The series of workshops included:
• American Speed Networking
• Holiday Carousel
•  Intercultural Dilemmas
• Media, Stereotypes
• Pop Culture, Youth
• Family Traditions
• Communication, leadership, teamwork, cross-cultural competence, and career tools
• Info on U.S. educational and exchange programs
•  Confidence in American English speaking and communication
•  Networking with U.S.G. alumni and peers
• Practical career skills
This program is funded by the U.S. Embassy Yerevan and implemented by American
Councils for International Education – Armenia as part of the Support to the Network of American Spaces in Armenia project.