- ԵՊՀ ԻՄ-ում կայացավ վոլեյբոլի բաց առաջնություն
Բացման և ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ԵՊՀ ԻՄ արտակարգ իրավիճակների, մարմնակրթության և սպորտի ամբիոնի ասիստենտ Վարդիթեր Պողոսյանը: Նա ողջունեց մասնակիցներին և ներկաներին, շեշտեց բաց առաջնության անցկացման նպատակը, այն է՝ մասսայականացնել սպորտը Տավուշի մարզում, բարձրացնել մասնակիցների մարզական վարպետությունը և ի հայտ բերել լավագույններին, ապա մասնակիցներին մաղթեց հաջողություն, իսկ ներկաներին՝ դիտարժան խաղ:
Խաղերն ընթացան խմբային մրցակարգով, որի համաձայն՝ պարտվողը դուրս է մնում հետագա պայքարից:
Իրենց վարպետությամբ աչքի ընկան Սարիգյուղի, Պտղավանի, Գանձաքարի և ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի վոլեյբոլիստները:
Առաջին տեղի համար պայքարեցին Պտղավանի և Սարիգյուղի թիմերը: 2:1 հաշվով հաղթեց Սարիգյուղի առաջին թիմը:
Այդպիսով՝ 1-ին տեղը գրավեց Սարիգյուղի առաջին թիմը, 2-րդ տեղը՝ Պտղավանի թիմը, իսկ 3-րդ տեղը զբաղեցրին Գանձաքարի և ԵՊՀ Իջևանի մանաճյուղի թիմերը:
Մրցանակային տեղեր գրաված թիմերը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենության կողմից պարգևատրվեցին մեդալներով, գավաթներով և պատվոգրերով:

On April 18, 2026 an open volleyball championship was held at gym of the Ijevan branch of YSU, in which 2 teams from Sarigyugh, volleyball players from Noyemberyan, Gandzakar, Ptghavan, Koghb and Ijevan branch of YSU participated.
Varditer Poghosyan, Assistant Professor of the Department of Emergency Situations, Physical Education and Sports of YSU IB, delivered an opening and welcoming speech. He welcomed the participants and attendees, emphasized the goal of holding the open championship, which is to popularize sports in Tavush region, improve the sportsmanship of the participants and bring out the best, then wished the participants success, and those present a spectacular game.
The games were held in a group format, according to which the loser is eliminated from further competition.
The volleyball players from Sarigyugh, Ptghavan, Gandzakar, and YSU Ijevan branch stood out for their skills.
The 1st team of Sariguyugh and Ptghavan team fought for the first place. The Sariguyugh 1st team won with a score of 2:1.
Thus, the 1st team of Sarigyugh took 1st place, the team of Ptghavan took 2nd place, and the teams of Gandzakar and YSU Ijevan branch took 3rd place.