- «Ամենախելացին» ինտելեկտուալ խաղի եզրափակիչ փուլը ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում
Խաղը վարեցին ԵՊՀ ԻՄ պրակտիկայի կազմակերպման և շահակիցների հետ համագործակցության բաժնի տեսուչ Ա. Սարգսյանը, Ուսանողական գիտական ընկերության նախագահ Ս. Աբազյանը («ՀԼԳ» կրթական ծրագրի IV կուրս) և 2 անդամ Լ. Թամրազյանը («Պատմություն» ԿԾ-ի IV կուրս) և Լ. Բլբուլյանը («ԻԿՄ» ԿԾ-ի II կուրս)։
Ինտելեկտուալ խաղի առաջին փուլում աշակերտներին տրվեց ընդհանուր զարգացվածությունն ստուգող 12 հարց: Առավելագույն միավոր հավաքած 6 աշակերտները հնարավորություն ստացան խաղը շարունակելու երկրորդ փուլում: Երկրորդ փուլ անցան Հաղարծինի միջնակարգ դպրոցից Անի Թամրազյանը, Այգեհովիտի միջնակարգ դպրոցից Նվեր Ղարիբյանը և Անժելա Դալլաքյանը, Սևքարի միջնակարգ դպրոցից Աիդա Օրդինյանը, Աննա Շահինյանը և Հայկազ Բեջանյանը:
Երկրորդ փուլում մասնակիցները 12 թեմաներից ընտրեցին երկուական թեմա և 1 րոպեի ընթացքում պատասխանեցին իրենց ընտրած թեմայի հարցերին: Հաջորդ փուլ անցան Նվեր Ղարիբյանը, Անի Թամրազյանը և Անժելա Դալլաքյանը:
Երրորդ փուլում մասնակիցները պետք է պատասխանեին իրենց կողմից նախապես ընտրված թեմայի հարցերին: Առավելագույն միավորներ վաստակեց և «Ամենախելացին» խաղի հաղթող ճանաչվեց Հաղարծինի միջնակարգ դպրոցի աշակերտուհի Անի Թամրազյանը: Նա պարգևատրվեց պատվոգրով և մեդալով, ինչպես նաև մասնաճյուղի կողմից նվիրաբերված գրքով (Գեորգի Գրիգորյանցի «Ամպրոպ Արարատի վրա» պատմավեպը) և այլ նվերներով։
Այգեհովիտի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներ Նվեր Ղարիբյանը և Անժելա Դալլաքյանը զբաղեցրին 2-րդ և 3-րդ տեղերը՝ պարգևատրվելով պատվոգրերով, մեդալներով և նվերներով։
Բոլոր մասնկիցներին տրվեցին մասնակցության պատվոգրեր, ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի բուկլետներ և ստիկերներ։ Աշակերտները շատ տպավորված և ոգևորված էին խաղով, քանի որ եզրափակիչ փուլում կարողացան բարձր պահել իրենց դպրոցի պատիվը։
ԵՊՀ ԻՄ պրակտիկայի կազմակերպման և շահակիցների հետ համագործակցության բաժինը նախատեսում է առաջիկայում հաճախակի կազմակերպել նման միջոցառումներ, որպեսզի ավելի ամրապնդվի դպրոց-բուհ կապը:

- The final round of "The Smartest" intellectual game at Ijevan branch of YSU
The game was conducted by the Specialist of the Department of Internship Organization and Cooperation with Stakeholders of YSU IB A. Sargsyan, the President of the Student Scientific Society S. Abazyan and 2 members L. Tamrazyan and L. Blbulyan.
In the first stage of the intellectual game, the students were given 12 questions testing their general knowledge. The 6 students who scored the highest points were given the opportunity to continue the game in the second stage. Ani Tamrazyan from Haghartsin Secondary School, Nver Gharibyan and Anzhela Dallakyan from Aygehovit Secondary School, and Aida Ordinyan, Anna Shahinyan and Haykaz Bejanyan from Sevkar Secondary School advanced to the second round.
In the second round, the participants chose two topics from 12 topics and answered questions on their chosen topic within 1 minute. Nver Gharibyan, Ani Tamrazyan and Anzhela Dallakyan advanced to the next round.
In the third round, the participants had to answer questions on a topic they had previously chosen. Ani Tamrazyan, a student from Haghartsin Secondary School, scored the most points and was recognized as the winner of “The Smartest” game. She was awarded a certificate and a medal, as well as a book donated by the branch (Georgi Grigoryants’ historical novel “Thunderstorm over Ararat”) and other gifts.
Nver Gharibyan and Anzhela Dallakyan, students from Aygehovit Secondary School, took 2nd and 3rd places, being awarded certificates, medals and gifts.
All participants were given certificates of participation, booklets and stickers of the YSU Ijevan branch. The students were very impressed and excited by the game, as they were able to uphold the honor of their school in the final round.
The YSU IB Internship Organization and Stakeholder Cooperation Department plans to organize such events more often in the future in order to further strengthen the school-university connection.