ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի ուղերձը
Սիրելի՛ ուսանողներ, Տավուշ աշխարհի սահմանամերձ գոտում հիմնադրված մեր կրթօջախն արդեն 25 տարի կյանքի լայնահուն ճամփաներ է բացում մարզի երիտասարդության համար, ովքեր համալսարան են գալիս դպրոցական տարիներին ձևավորված նախասիրություններով՝ դառնալու տնտեսագետ ու բնագետ, պատմաբան ու բանասեր, հոգեբան ու արվեստագետ…
Տարածաշրջանային բուհերի շարքում իր գիտակրթական մակարդակով և ազգապահպան նշանակությամբ ԵՊՀ-ի Իջևանի մասնաճյուղը առաջատար դիրք է գրավում։ Մասնաճյուղում ստեղծված են բոլոր պայմանները (ժամանակակից տեխնիկայով կահավորված լսարաններ, արվեստանոցներ, հարուստ գրադարան, մարզասրահ)՝ գիտության լույսով իմաստավորելու ուսանողական տարիները, հետաքրքիր ու բովանդակալից դարձնելու համալսարանական  առօրյան:
Կրթօջախի պրոֆեսորադասախոսական կազմը գիտության ժամանակակից նվաճումներով առաջնորդվող հզոր մի ներուժ է՝ հրավիրված ԵՊՀ-ից, հանրապետության առաջնակարգ այլ բուհերից և համալրված տեղացի որակյալ մասնագետներով, որոնց գործունեությունը նպատակաուղղված է ուսանողներին մրցունակ դարձնելու մարզի և հանրապետության աշխատաշուկաներում:
Վստահ եմ, որ ձեր ուսանողական տարիները կլինեն անմոռաց հուշերով լի, և դուք, որդեգրած ավանդված ռազմահայրենասիրական ոգին, կառչած մեր բիբլիական հող ու ջրին, ձեր ստացած հարուստ ու բազմակողմանի գիտելիքներով կդառնաք բանիմաց մասնագետներ ու բարձր կպահեք մեր համալսարանի անունն ու օրեցօր բարձրացող հեղինակությունը…
ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնակատար,                           ֆիզ.մաթգիտ. թեկն., դոցենտ Անուշավան Մակարյան

YSU IJEVAN BRANCH DIRECTOR MESSAGE
1 (2)Dear student,      Ijevan branch of Yerevan State University is the first and only higher educational institution in Tavush region. Since its inception, YSU IB has played a great role in the scientific, educational and cultural life of the region and took its firm place among the universities of the republic.
The institution has a great scientific potential, technically equipped classrooms, laboratories, constantly enriching library, and sports halls. At the branch lectures are delivered by highly qualified professors from YSU and leading universities of Armenia.
Being the best continuer of  the “Mother University”, pursuing all European university reforms and academic advancement, the institution is implementing its strategic plan, the evidence of its effectiveness are our achievements, our continuing enhancement of authority, competitiveness of our graduates in the labor market.
We are sure that YSU Ijevan branch will contribute to overcoming the socio-economic difficulties of the country, solve many problems of the city, region and republic, for the sake of building a free, powerful and democratic state.