ԵՊՀ-ի Իջևանի մասնաճյուղի ամբողջ անձնակազմի և ուսանողության անունից սիրով շնորհավորում ենք ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար, ֆիզ.մաթ. գիտ. թեկնածու, դոցենտ Արտակ Վոլոդյայի Ցուցուլյանին՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթում ենք քաջառողջություն, երջանկություն, մեծ ձեռքբերումներ ու հաջողություններ իր վարչական և ուսումնագիտական գործունեության մեջ, ծրագրերում ու ձեռնարկումներում՝ ի նպաստ մեր բուհի զարգացման ու առաջընթացի, ի բարօրություն մեր հասարակության ու երկրի:
Ա. Վ. Ցուցուլյանը ԵՊՀ-ի Իջևանի մասնաճյուղում աշխատում է 1998 թվականից՝ զբաղեցնելով դասախոսական, ուսումնագիտական և վարչական տարբեր պաշտոններ:
1998-2001 թվականներին աշխատել է Բարձրագույն մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնում որպես դասախոս, 2001-2003–ին՝ որպես ասիստենտ:
2002թ. պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն՝ ստանալով ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
2003 թվականից նույն ամբիոնում զբաղեցրել է դոցենտի պաշտոն:
2004-2014 թվականներին աշխատել է որպես Բնական գիտությունների ֆակուլտետի դեկան:
2014 թվականից մինչև 2018թ. մայիսի 23-ը ղեկավարել է ԵՊՀ ԻՄ-ի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնը:
2015թ. հունվարից մինչև օգոստոս ղեկավարել է Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման (ՄԿՈԱ) բաժինը:
2017թ. հունիսի 9-ին ՀՀ ԲՈՀ-ի կողմից Ա.Ցուցուլյանին շնորհվել է դոցենտի գիտական կոչում:
2018թ. մայիսի 24-ից նշանակվել է ԵՊՀ ԻՄ-ի փոխտնօրեն, հունիսի 12-ից ԵՊՀ ռեկտոր Ա. Հ. Սիմոնյանի՝ №107§88 (12.06.2018) հրամանով նշանակվել է ԵՊՀ ԻՄ–ի տնօրենի պաշտոնակատար:

On behalf of YSU Ijevan branch personnel and students, we congratulate A. V. Tsutsulyan, acting director of YSU Ijevan Branch, PhD, associate professor, on the occasion of his anniversary, wishing good health, happiness, great achievements and success in his administrative and academic activities, programs and initiatives in favor of our university development and progress, for the welfare of our society and country.
V. Tsutsulyan has been working at Yerevan State University Ijevan branch since 1998, occupying various teaching, academic and administrative positions.
In 1998-2001 he worked as a lecturer of the Higher Mathematics and Natural Sciences Department, as an assistant in 2001-2003.
In 2002, he defended his thesis obtaining a degree in Physics and Mathematics.
Since 2003, he has been working as an associate professor at the same department.
In 2004-2014, he worked as Dean of the Faculty of Natural Sciences.
From 2014 to 2018 of May 23, he headed YSUIB Department of General Mathematics and Natural Sciences.
In 2015, from January to August,he headed the Department of Professional Education Quality Assurance.
In 2017, On June 9, A. Tsutsulyan was awarded the title of Associate Professor by RA Higher Qualification Commission.
In 2018, since May 24, A. Tsutsulyan has been appointed as YSUIB deputy-director. According to the order No.107 § 88 (12.06.2018) YSU Rector Simonyan appointed A. V. Tsutsulyan as YSUIB acting director.