ԵՊՀ ԻՄ-ում կայացավ Թրփանճեան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչների հետ հանդիպում
2019թ. մարտի 4-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի Թրփանճեան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի (ԹԳՀԶԾ-TRDP) ներկայացուցիչների հանդիպումը ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների և աշխատակիցների հետ:
Հանդիպման նպատակն էր ուսանողների հետ իրականացնել քննարկում ԹԳՀԶԾ-ի գործունեության, նպատակների, արդյունքների, ուսանողների հետ հնարավոր համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:
Քննարկումը վարեցին Թրփանճեան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի Իջևանի գրասենյակի տնօրեն Սոս Վարդումյանը, ԹԳՀԶԾ-ի մարզային գործունեությունը համակարգող տնօրեն Զորայր Կիրակոսյանը և նույն ծրագրի մարքեթինգի գծով դասընթացավար Անուշ Սարիբեկյանը:
Մասնավորապես նշվեց, որ Թրփանճեան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագիրը (ԹԳՀԶԾ) Հայաստանի, Արցախի,  ինչպես նաև Ջավախքի (Վրաստան) համայնքների բնակիչներին տրամադրում է կրթական և ֆինանսական հնարավորություններ ձեռնարկատիրությունը զարգացնելու, աշխատատեղեր ստեղծելու և համայնքներում կյանքը բարելավելու համար: 2007 թվականից սկսած՝ ծրագիրն իրականացնում է համայնքների տնտեսական զարգացման բարելավման ծրագրեր Տավուշի մարզում:
Ներկայացվեց նաև դասընթացավարի օգնականի աշխատանքի մասին, որի համար կարող են դիմել ծրագիր կազմելու հմտություններին տիրապետող ուսանողներ:

MEETING WITH THE REPRESENTATIVES OF TURPANJIAN RURAL DEVELOPMENT PROGRAM HELD AT YSU IJEVAN BRANCH
On March 4th, 2019, YSU Ijevan Branch hosted a meeting with the representatives of Turpanjian Rural Development Program (TRDP) of  American University of Armenia (AUA).
The meeting aimed to introduce TRDP activities, goals, results, and possible cooperation with students.
The discussion was led by Sos Vardumyan, director of the Ijevan office of Turpanjian Rural  Development Program, Zorayr Kirakosyan, Coordinator of TRDP Activities and Anush Saribekyan, marketing tutor of the same program.
The American University of Armenia’s Turpanjian Rural Development Program (TRDP) provides education and economic opportunities to people in rural areas of the Republic of Armenia, the Artsakh Republic and Javakhk to encourage rural development, create jobs, and improve communities..
Since 2007, the program implements economic development programs in Tavush region.
The vacancy assistant to the tutor was presented, students with program organizing skills are welcome to apply.