Մասնաճյուղում կայացավ «Ազդակ» սպորտային միջոցառումը
2018թ. դեկտեմբերի 14-ին ԵՊՀ ԻՄ-ի մարզադահլիճում կայացավ «Ազդակ» սպորտային միջոցառումը, որով ամփոփվեց հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության միամսյակին (նոյեմբերի 15-ից դեկտեմբերի 15-ը) նվիրված՝ «Հավասար հնարավորություններ, հավասար իրավունքներ» խորագիրը կրող միջոցառումների շարքը: Այն կազմակերպվել էր «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպության Իջևանի մասնաճյուղի, ԵՊՀ ԻՄ-ի Այգեհովիտի համայնքային զարգացման կամավորական խմբի և Տավուշի թեմի «Արևիկ» սոցիալ-կրթական կենտրոնի համագործակցությամբ:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Գանձաքարի, Սևքարի, Ծաղկավանի միջնակարգ դպրոցների, «Հույսի կամուրջ» ՀԿ ԻՄ-ի, «Արևիկ» սոցիալ-կրթական կենտրոնի սաները՝ թվով 40 մասնակից:
Ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը, վարչական աշխատակիցներ, ուսանողներ, «Արևիկ» սոցիալ-կրթական կենտրոնի տնօրեն Մ.Առաքելյանը, «Հույսի կամուրջ» ՀԿ ԻՄ-ի և դպրոցների մանկավարժներ:
Միջոցառումը վարեցին ԵՊՀ ԻՄ-ի արտակարգ իրավիճակների, մարմնակրթության և սպորտի ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Ա.Վանեսյանը, ամբիոնի դասախոսներ Վ.Պողոսյանը և Պ.Կարապետյանը:
«Ազդակ» միջոցառման ընթացքում իրականացվեցին տարբեր վարժաձևեր (օձաձև անցում, վարժություն մարմնամարզական օղակներով, անցում պարկի միջով, օլիմպիական օղակի տեղափոխություն և այլն):
Հաղթեց «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպության Իջևանի մասնաճյուղի սաների թիմը:
Միջոցառման վերջում մասնակիցներն արժանացան շնորհակալագրերի և խրախուսական նվերների, իսկ հաղթող թիմը՝ նաև պատվոգրի և գավաթի:

48378713_2254329581291491_8849047276023185408_n
On December 14th,2018,at YSUIB sports hall, “Azdak” Sport Event was held summarizing the series of events entitled “Equal Opportunities, Equal Rights” dedicated to the Month of Protection of the Rights of people with Disabilities (November 15 to December 15). It was organized in partnership with Ijevan branch of “Bridge of Hope” NGO, Aygehovit Community Development Volunteer Group of YSUIB, and “Arevik” Social-Educational Center of Tavush Diocese.
The event was attended by 40 participants from Gandzakar, Sevkar, Tsaghkavan Secondary School, Bridge of Hope NGO, ‘Arevik” social-educational center.
The event was attended also by YSUIB Acting Director A. V. Tsutsulyan, administrative staff, students, Director of “Arevik” Social-Educational Center M. Arakelyan, “Bridge of Hope” NGO and school teachers.
The event was conducted by YSUIB Acting Head of the Department of Emergency Situations and Sports .A.Vanesyan, lecturers of the department V. Poghosyan and P. Karapetyan.
During “Azdak” event ,various exercises (exercises with gymnastics rings, passage through the sack, the transfer of the Olympic ring, etc.) were performed.
The winners were the students of “Bridge of Hope” NGO.
At the end of the event, the participants were awarded with certificates and encouraging gifts, and the winning team also received a diploma and a cup.