Կայացավ սեղանի թենիսի մարզային առաջնությունը
2019թ. մայիսի 15-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ սեղանի թենիսի մարզային առաջնություն, որը կազմակերպել էր Արտակարգ իրավիճակների, մարմնակրթության և սպորտի ամբիոնը:
Առաջնության մասնակիցների միջև ընթացավ թեժ պայքար: Ակտիվությամբ աչքի ընկավ Նոյեմբերյանի շրջանի Պտղավան գյուղը:
Աղջիկների մրցապայքարում առաջին տեղը գրավեց Պտղավանի միջնակարգ դպրոցի աշակերտուհի Ռիտա Կարապետյանը:
Երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար գրավեցին Պտղավանի միջնակարգ դպրոցի աշակերտուհի Անի Ադամյանը և ԵՊՀ ԻՄ-ի դասախոս Վարդիթեր Պողոսյանը:
Տղաների մրցապայքարն առավել հետաքրքիր էր: Կիսաեզրափակիչ դուրս եկան Պտղավանի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Լեռնիկ Սաֆարյանը, ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ Տարոն Բաբաջանյանը և ԵՊՀ ԻՄ-ի շրջանավարտ Վահե Վարշամյանը:

REGIONAL TENNIS MATCH HELD AT YSUIB
On May 15th, 2019, YSU Ijevan Branch hosted a regional tennis match organized by the Department of Emergency Situations, Sports and Athletics.
The participants demonstrated strong and persistent competition. The village of Ptghavan of Noyemberyan region was remarkably active.
Rita Karapetyan from Ptghavan Secondary School, took the first place in girls’ competition.
Ani Adamyan from Ptghavan Secondary School and YSUIB Lecturer Varditer Poghosyan took the second and third place respectively.
The boys’ competition was more interesting.  Lernik Safaryan, Director of Ptghavan Secondary School, Taron Babajanyan, Physical Education Teacher and Vahe Varshamyan, Graduate of Ijevan Branch of Yerevan State University, got to the final.