Կրթաթոշակի մրցույթ՝ վճարովի համակարգում սովորող ուսանողների համար
Հայ կրթական հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակների մրցույթ` 2019-2020 թթ նոր ուսումանական տարվա համար:
Կրթաթոշակները տրամադրվում են տվյալ ուստարվա ուսման ՎԱՐՁԻ ՏԵՍՔՈՎ` (հիմնարկության կողմից տրամադրվող գումարի առավելագույն չափը 600,000 ՀՀ դրամ է), խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ նյութապես անապահով ուսանողներին, ովքեր սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգում 2019 թ-ի սեպտեմբերից արդեն 2-րդ կուրսում սովորող (դիմելու պահին 1-ին կուրսում սովորող) և բարձր կուրսերի ուսանողներ (այդ թվում և՛ մագիստրանտներ և՛ ասպիրանտներ):
Կրթաթոշակները կտրամադրվեն ՀՀ քաղաքացիներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, ում ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 16, 7,5 կամ 77 միավոր է։
Սիրիահայ ուսանողների ակադեմիական նիշը՝ 14,6,70:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել Կրթաթոշակի հայտը, որը կարող եք ներբեռնել այստեղից ու այստեղից, և 2019 մարտի 11-ից մինչև մայիսի 1-ը (11:00-ից մինչև 17:00-ը ) ներկայացնել ՀԿՀ Հայաստանյան գրասենյակ` (Սայաթ-Նովա 19, Անի Պլազա հյուրանոց, Բիզնես հարկ, 2-րդ սենյակ):

SCHOLARSHIP COMPETITION FOR STUDENTS ENROLLED IN A PAID SYSTEM OF STUDY
Armenian Educational Foundation (AEF) is pleased to announce scholarships competition for 2019-2020 academic years.
The scholarships awarded will cover the full tuition (maximum 600.000 AMD) for students in specific fields of study identified by AEF. Applicants must demonstrate academic excellence, be in financial need, and be in paid system of study.
Students enrolled in a paid system of study of RA Higher Education Institutions since 2019 September (be at least in their first-year of study) are eligible for the competition. Masters and PhDs are also accepted.
The competition is open to students who attend a state university in Armenia, Artsakh and Javakhk, have GPA of at least 16, 7, 5 or 77.
Syrian-Armenian students’ GPA: 14,6,70.
To apply for this scholarship, please download and complete the application form and submit to Armenian Educational Foundation office: 19 Sayat Nova Avenue, Ani Plaza Hotel, business floor, 2nd room, from 11 th of March to 1 st of May. Office hours: 10:30 am – 5:30 pm Monday – Friday.