Կայացավ «Հինավուրց և երիտասարդ մայրաքաղաք» խորագրով ներբուհական գիտաժողովը
2018թ. հոկտեմբերի 27-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ «Հինավուրց և երիտասարդ մայրաքաղաք» խորագրով ներբուհական գիտաժողովը, որը կազմակերպել էր ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողական գիտական ընկերությունը։
DSCN4301
Գիտաժողովին ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը, ֆակուլտետների դեկաններ, վարչական անձնակազմի այլ անդամներ, դասախոսներ, ուսանողներ:
«Հինավուրց և երիտասարդ մայրաքաղաք» խորագրով ներբուհական գիտաժողովին մասնակցում էին Տնտեսագիտության և Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետների 12 ուսանողներ, ովքեր հանդես եկան լեզվաբանությանը, տնտեսագիտությանը, պատմությանը և այլ ոլորտների վերաբերող զեկուցումներով:
DSCN4307
Նախ տեղի ունեցավ լիագումար նիստ, և բացման խոսքով հանդես եկավ ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը՝ ողջունելով բոլոր ներկաներին, գիտաժողովի կազմակերպիչներին ու մասնակիցներին, իր գոհունակությունն արտահայտելով Ուսանողական գիտական ընկերությանը՝ նախաձեռնության համար և ակնկալելով, որ մասնաճյուղում նման գիտաժողովներ առավել հաճախ կկազմակերպվեն՝ ընդգրկելով ավելի շատ մասնակիցների:
Գիտաժողովը շարունակվեց երկու՝ Պատմության և տնտեսագիտության (5 զեկուցող), Բանասիրության և հասարակագիտության բաժանմունքներում (7 զեկուցող)։
DSCN4353
Ներբուհական գիտաժողովն ընթացավ հետաքրիր և ջերմ մթնոլորտում, ծավալվեցին շահեկան քննարկումներ՝ զեկուցողների, դասախոսների և ուսանողների մասնակցությամբ:

UNIVERSITY CONFERENCE ENTITLED “ANCIANT AND YOUNG CAPITAL” WAS HELD AT YSU IJEVAN BRANCH
On October 27 of 2018, YSU Ijevan Branch Student Scientific Society (SSS) organized university conference entitled “Ancient and Young Capital”.
DSCN4301
The conference was attended by Acting Director of YSU Ijevan Branch A. V. Tsutsulyan, deans of faculties, other members of administrative staff, lecturers, and students.
Twelve students of the Faculties of Economics and Humanities took part in university conference entitled “Ancient and Young Capital”. They delivered lectures on linguistics, economics, history and other spheres.
DSCN4307
First, a plenary session took place and Acting Director of YSU IB A.V. Tsutsulyan made an opening speech, greeting all attendees, the organizers and participants of the conference, expressing contentment to the Student Scientific Society for the initiative and expecting that such conferences would be organized more frequently, involving more participants.
The conference continued in two Departments: History and Economics (5 speakers), Department of Philology and Social Studies (7 speakers).
DSCN4353
The university conference was in an engaging and warm atmosphere, and beneficial discussions were held between reporters, lecturers and students.