Կայացավ վոլեյբոլի մարզային առաջնությունը
2019թ. ապրիլի 30-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ վոլեյբոլի մարզային առաջնություն, որը կազմակերպել էր Արտակարգ իրավիճակների, մարմնակրթության և սպորտի ամբիոնը:
Առաջնությանը մասնակցեցին տղաների 6 և աղջիկների 2 հավաքական թիմեր:
ԵՊՀ ԻՄ-ի աղջիկների թիմը մրցեց Խաշթառակի դպրոցի աղջիկների հավաքական թիմի հետ: Միավորներով առաջատար դարձավ Խաշթառակի դպրոցի աղջիկների թիմը, որը ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենության կողմից պարգևատրվեց պատվոգրով:
Առավել լարված էր տղաների պայքարը: ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակիցների, Սարիգյուղի, Գանձաքարի, Ծաղկավանի, ԱԻՆ Տավուշի ՄՓՎ-ի, ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների թիմերի համառ պայքարն ընթացավ օլիմպիական կարգով: Պարտվող թիմը դուրս էր մնում հետագա պայքարից:
Կիսաեզրափակիչ դուրս եկան ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների, Սարիգյուղի և ԱԻՆ Տավուշի ՄՓՎ-ի թիմերը՝ ցուցադրելով բավականին գեղեցիկ, դիտարժան խաղ: Հաղթեց Սարիգյուղի հավաքական թիմը:
Երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար գրավեցին ԱԻՆ Տավուշի ՄՓՎ-ի և ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների հավաքական թիմերը:

VOLLEYBALL REGIONAL CHAMPIONSHIP HELD AT YSUIB
On April 30th, 2019, YSU Ijevan Branch hosted Volleyball Regional Championship, organized by the Department of Emergency Situations, Sports and Athletics.
6 boys and 2 girls’ teams took a part in the championship.
YSUIB girls’ team competed with girls’ team of Khashtarak school.  The team of girls from Khashtarak school became the winner and awarded with a diploma by YSUIB Directorate.
The boys’ team demonstrated more persistent competition. The intensive struggle of YSUIB staff, Sarigyugh, Gandzakar, Tsaghkavan, Tavush Ministry of Emergency Situations, YSUIB students’ teams was held in an Olympic style.  The losing team was out of the fight.
The Semi-finalists were YSUIB Students, Saryagyugh and Tavush Ministry of Emergency Situations teams. Sarigyugh team became the winner.
The teams of the Ministry of Emergency Situations of Tavush and YSUIB students took the second and third place respectively.