ԵՊՀ ԻՄ-ում մեկնարկեց նոր՝ 2018-19 ուսումնական տարին
2018թ. սեպտեմբերի 1-ին՝ Գիտելիքի և դպրության օրը, ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում տոնական միջոցառմամբ մեկնարկեց նոր ուսումնական տարին:
Մասնաճյուղը նոր ուստարում դիմավորեց 73 առաջին կուրսեցիների, որոնց համար Ուսանողական խորհուրդը կազմակերպել էր տոնական միջոցառում:
DSCN3419
Ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը, բուհի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի անդամները, մարզի տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ, ուսանողներ, ծնողներ, հյուրեր:
DSCN3442
Տոնական միջոցառումը մեկնարկեց Տավուշի թեմի առաջնորդ Տ. Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանի օրհնության խոսքով ու աղոթքով:
Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ Տավուշի թեմի առաջնորդը մասնավորապես նշեց. «ԵՊՀ ԻՄ հարգելի՛ տնօրենի պաշտոնակատար, սիրելի՛ դասախոսական կազմ, շատ սիրելի՛ ուսանողություն, աշակերտություն, միանալով բոլոր շնորհավորանքներին, ձեզ մի խնդրանք-հորդոր ունեմ. ձեր ողջ ուսումնական տարին մնացեք այնպես գեղեցիկ, ինչպես այս առաջին օրն եք՝ հոգով, մտքով և ձեր արտահայտությամբ: Սիրելի՛ ուսանողներ, չափազանց կարևոր առաքելություն ունեք դուք այսօր. մենք՝ Տավուշ աշխարհը, սահմանների անվտանգության երաշխավոր է ոչ միայն զենքով, զինականությամբ, այլև հատկապես ձեր ուսումնառությամբ, լավագույն որակներով կրթության, ձեր բարձրագույն արժեքների ձգտումով: Չսպառե՛ք, չվատնե՛ք ձեր ժամանակը, այն դարձրե՛ք արդյունավոր, պտղաբեր, հավաքե՛ք, ամբարե՛ք ձեզ համար այն ամենը, ինչը կտրվի ձեզ համալսարանական կյանքում, վայելե՛ք կյանքը համալսարանական լիուլի, բայց զգացե՛ք նաև այն մեծ պատասխանատվությունը, որ ձեր միջոցով կոչված է մեր կյանքը բարեփոխվելու, և շարժիչ ուժը, միջոցը, խթանը դուք եք…»:
DSCN3422
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ բոլոր համալսարանականներին՝ առաջին կուրսեցիներին, դասախոսներին, ուսանողներին, բուհի մյուս աշխատակիցներին, հյուրերին, շնորհավորեց ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Արտակ Ցուցուլյանը, բոլորին մաղթեց համարձակություն, ջանք, եռանդ՝ հաջողությունների հասնելու ճանապարհին.
DSCN3429
«…Մեծագույն չարիքի պատճառ հանդիսացող ծուլությունը թո՛ղ բոլորիցս դուրս գա: Պատկերացրեք, որ եթե չլիներ ծուլությունը, չէր լինի աշխարհի վրա աղքատ և անկիրթ մարդ…: Ես, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով, բոլորիս ցանկանում եմ եռանդ, կամք, համարձակություն, աշխատենք, դրսևորվենք, հասնենք այն նպատակներին, որ յուրաքանչյուրս մեզ համար դրել ենք: Շնորհակալություն»:
Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ ներկաներին շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի խոսքեր հղեց Իջևանի զորամասի և ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակից Վահագն Չոբանյանը:
DSCN3454
Առաջին կուրսեցիներին ամենալավն ու բարին մաղթեց ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդի նախագահ Տիգրան Չիբուխչյանը: Որպես ավագ կուրսի ուսանող՝ Տիգրանը գիտելիքի բանալին հանձնեց մասնաճյուղի այս տարվա լավագույն դիմորդ, «Զբոսաշրջություն» մասնագիտության առաջին կուրսի ուսանողուհի Լաուրա Ուլիխանյանին:
DSCN3472
Այնուհետև տեղի ունեցավ առաջին կուրսեցիների երդման հանդիսավոր արարողությունը: Նորաթուխ համալսարանականները երդվեցին արժանի լինել «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղի ուսանող լինելու բարձր կոչմանը, լինել օրինավոր քաղաքացիներ, նպաստել երկրի պետականության զարգացմանը:
Տոնական միջոցառումը շարունակվեց գրական-երաժշտական գեղեցիկ կատարումներով:
Բուհի շնորհալի ուսանողներն իրենց ընկերներին ու դասախոսներին շնորհավորեցին բարեհունչ ասմունքով, երգ ու պարով:
DSCN3436
Միջոցառումից հետո Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները առաջին կուրսեցիներին ուղեկցեցին լսարաններ, նրանց ծանոթացրին բուհի առօրյային, ներկայացրին գործող ամբիոններն ու ստորաբաժանումները:

THE START OF 2018-2019 EDUCATIONAL YEAR AT YSU IB
YSU Ijevan branch celebrated the day of Knowledge and Education with a festive event, on September 1, in 2018.
The YSU IB welcomed 73 first-year students for a new academic year, on that occasion the Student Council organized a festive event.
DSCN3419
YSU IB Acting Director A. Cuculyan, the administrative and professorial staff of the university, different representatives of Tavush Region, students, parents and other guests were present at the event.
DSCN3442
The Primate of Tavush Diocese, Bagrat Galstanyan opened the festive event with blessing and prayer.
On the occasion of the Day of Knowledge and Education, the Primate of Tavush Diocese particularly mentioned: “YSU IB honorable Acting Director, dear lecturers, beloved students, pupils, joining all the congratulations, I have a request to you. During the entire academic year, stay as beautiful as you are on your first day, with your soul, mind, and your expression.
Dear students, you have a very important mission today. We, the Tavush Region, are the guarantor of the borders not only with weapons, but also especially with your learning, the highest quality education, aspiration for your highest values.
Do not waste your time, make it productive, fruitful, store everything university life gives you, enjoy university life to the fullest, but also feel the responsibility that is meant by you to reform our lives, and you are the driving force, the means, the stimulus… “
DSCN3422
On the occasion of new academic year, YSU IB Acting Director A. Cuculyan wished all universitarians, first year students, lecturers, students, university staff, guests, courage, energy, efforts for succeeding in life.
DSCN3429
“Let the laziness that is the cause of the greatest evil come out of all you. Imagine that if there were not laziness, there would not be a poor and illiterate man in the world …. I congratulate once again all of us wishing energy, will, courage, to work, to show, to reach the goals that each of us has. Thank you”.
Vahagn Chobanyan, a member of Ijevan military unit and employee at YSU IB, delivered a congratulatory speech on the occasion of Knowledge Day.
DSCN3454
Tigran Chibukhchyan, the Chairman of YSU IB Student Council, wished the first-year students the best.
As a senior student, Tigran gave the key of knowledge to the best student of this year, Laura Ulikhanyan, a first-year student of “Tourism” Faculty.
DSCN3472
Then first-year student’s inauguration ceremony took place. The new universitarians have taken an oath to be honored to YSU IB, to be legitimate citizens, to promote the country statehood development.
The festive ceremony continued with beautiful literary-music performances.
The talented students congratulated their lecturers and friends with beautiful poems, song and dance.
DSCN3436
After the event, the representatives of Student Council accompanied first-year students into their classrooms, introduced university everyday life, university departments and subdivisions.