Ընտրվեց Ուսանողական խորհրդի նոր նախագահ
#ARstudio 2019թ. մայիսի 2-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ Ուսանողական խորհրդի նախագահի ընտրություն:
Նախքան ընտրությունը մասնակիցներին և թեկնածուներին ողջունեց ԵՊՀ ԻՄ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Ա. Վ. Ցուցուլյանը՝ նրանց մաղթելով հաջող ընտրություն:
Ձայնի իրավունքով ընտրությանը մասնակցում էին Ուսանողական խորհրդի նախագահության 17 անդամները:
11 հոգուց բաղկացած ընտրական հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված էին տնօրենության անդամներ՝ գիտական քարտուղար Մ.Աթոյանը, տնօրենի օգնական Ա.Եգանյանը, ԵՊՀ ԻՄ-ի արհբյուրոյի նախագահ Ա.Մարգարյանը, Ուսանողական խորհրդի 6 անդամներ (առկա և հեռակա ուսուցման համակարգերից) և Ուսանողական գիտական ընկերության 2 ներկայացուցիչներ: Հանձնաժողովի նախագահն էր Մ.Աթոյանը, քարտուղարն էր Լ.Ներսիսյանը:
Առաջադրվել էին 2 թեկնածու՝ «Հայոց լեզու և գրականություն» մասնագիտության երրորդ կուրսի ուսանողուհի Նինա Հարությունյանը և «Տնտեսագիտություն» մասնագիտության երրորդ կուրսի ուսանող Արեն Ավետիսյանը:
Ձայների պարզ մեծամասնությամբ Արեն Ավետիսյանն ընտրվեց ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդի նախագահ:
Սիրով շնորհավորում ենք ՈՒԽ-ի նորընտիր նախագահին, մաղթում նրան թարմ ու հետաքրքիր մտահղացումներով լի, բեղմնավոր ու արդյունավետ գործունեություն:

NEW CHAIRMAN OF YSUIB STUDENT COUNCIL
Prior to the election, Acting Director of YSUIB A. V. Tsutsulyan welcomed all the participants wishing.
17 members of the Student Council took a part in the voting.
The electoral commission consisted of 11 members: Scientific Secretary M. Atoyan,  Assistant to the Director A. Yeganyan, the Chairman of the Trade Union  of YSUIB A. Margaryan, 6 members of the Student Council (both Full-time and Part-time training systems) and 2 representatives of the Student Scientific Society.
The head of the commission was M. Atoyan, the secretary was L. Nersisyan.
Two candidates were nominated: Nina Harutyunyan, a third-year student of the Armenian Language and Literature specialty, and Aren Avetisyan, third- year student of “Economics” specialty.
At the session of Student Council Presidium, with a  majority of votes, Arev Avetisyan was elected chairman of YSU Ijevan Branch Student Council.
We wish our heartfelt congratulations to the newly elected Chairman of the Student Council, wishing him new, interesting ideas, productive and effective activity.